pátek 9. října 2015

Přírodní kosmetika

Co od ní očekávat a jak s ní naložit....

Přírodní kosmetika se chová jinak, než ta syntetická.
Pokud použijete přírodní deodorant, nebudete mít bolesti v podpaží, nezanesete si lymfatické dráhy nebezpečnými chemikáliemi a nebudete mít bílé skvrny na oblečení. Budete mít totiž světle žluté. ( aktualizace autora : Nyní už dokonce bez skvrn! :) Vyvinuli jsme novou recepturu antiperspirantu. ) Což je ale velmi malá daň za to, že se nemusíte obávat nádorového onemocnění z nevhodného složení použité kosmetiky. Možná nebudete mít na výběr nespočet vůní a "příchutí", protože nejlepší antibakteriální a antipotící kombinací je Tea tree olej a Lemongrass, ale budete vědět, že svému tělu neubližujete. Koneckonců, naše těla jsou ten jediný parťák, který s námi zůstává 24 hodin denně po celý život. V případě jiných deodorantů vám po vypotřebování zbude plastový obal. Po využívání deodorantu od nás vám nezbude nic, jen vaše ( například keramická ) nádobka, kde jste deodorant přechovávali.
Bezobalový deodorant se používá jednoduše tak, že si kousek naberete a vetřete do podpaží ( nebo kam potřebujete ). Nejlépe hned po oholení a osušení. Když je teplo, deodorant změkne, když se ochladí - zpevní se. Stejně tak naše pečující tělové balzámy. Použití a uchovávání je stejné. A znovu - po vypotřebování vám nezbude žádný odpad a můžete si pořídit další náplň do vaší keramické nádobky. Také v případě balzámu na rty máme balzámek v kelímku s možností dokoupení "náplní".
V případě deodorantů a tělových i vlasových balzámů je většinou potřeba použít velmi malé množství. Deodorantem stačí jednou přetřít a vpracovat do pokožky. Stejně tak když si nanášíte do právě umytých vlasů "Balzám Všelečný". Stačí si z něj malinko uloupnout a rozehřát / rozetřít v dlaních a pak nanést na konečky. Kdybyste použili balzámu hodně, pravdě podobně byste si chtěli vlásky znovu umýt, protože by vypadaly jako mastné.
Pravé rostlinné mýdlo neobsahuje žádné umělé zpěňovače, tužidla, ani umělé konzervanty. Naše mýdla jsou vyrobena dle vlastních receptur tak, aby krásně pěnila. A aby pěnila, je třeba mýdlo promnout v rukou o dvě tři vteřiny déle, než mýdlo obsahující syntetické zpěňovače. Ideální pro vytvoření bohaté pěny je použít mýdlo spolu s háčkovanou žínkou. To milují především děti a jsou pak schopné se vymydlit od hlavy až k patě :).
U každého pravého přírodního mýdla je třeba ( nejlépe dřevěná ) mýdlenka. Mýdlo je složeno ze zmýdelněných olejů a je vodou rozpustné. Což tedy napovídá, že pokud nemá voda kam odkapat, nebo od téct, mýdlo se rozpouští. To je ale přirozená vlastnost mýdla. Není to vada. Kdyby nebylo mýdlo vodou rozpustné, neumyli bychom se s ním. A co si můžu umýt přírodním mýdlem? Všechno, co chci :). Mohu se s ním i odličovat? Ano, samozřejmě. Mohu ho použít jako pěnu na holení? Ano mohu. Mohu si s ním umýt vlasy? Ano, pokud nemám chemicky ošetřené vlasy. Tedy nabarvené, nebo odbarvené. V takových případech to nedoporučujeme. Na dětské zdravé vlásky jsou rostlinná mýdla a šampony tohoto typu vynikající. Stačí málo, krásně napění a velmi rychle se pak smyjí. Takže pro děti, které nemají mytí vlásků v lásce, je toto skvělá a zdravá alternativa.
Mýdlo bez plastového obalu je také šetrné k našemu jedinému životnímu prostředí - k Matce přírodě. Zde je jednoduchá matematika : Není příroda, není člověk. Alespoň ne v takové podobě v jaké ho známe a přejeme si mít nyní.

Přírodní kosmetika je tedy na světě pro člověčí zdraví a vyléčení. A na to je třeba myslet především. Je jasné, že koupelnová skříňka se dvěma až třemi keramickými nádobkami, místo desítek plastových nádobek, nemusí vyhovovat každému. Proto je svět barevný a ne černobílý. Aby vyhověl potřebám každého člověka. Všem barvám duhy :)


Přejeme Všem krásné dny. 
https://www.youtube.com/watch?v=KdKgdHxYs10Žádné komentáře:

Okomentovat