sobota 28. listopadu 2015

Z čeho mýdla jsou?

Některá mýdla jsou z mýdlové hmoty. Čili, výrobce si koupí mýdlovou hmotu, která byla vyrobena v továrně. Tuto hmotu sám nevyrobil a tudíž přesně nezkontroloval výrobní proces a použité suroviny. Mýdlovou hmotu doma roztaví a nalije do forem. Popřípadě přidá nějaké bylinky, barvivo, parfém, nebo silici, špetku rostlinného másla, nebo vyživujícího oleje. Tato metoda je skvělá pro výrobu mýdla s dětmi. Práce je bezpečná a velmi rychlá. Jedná se ale o jiné mýdlo, než je to tradiční, domácí - zrající. Má také odlišné složení.

Jiná mýdla jsou skutečně pravá domácí mýdla. Od začátku do konce procesu je to ruční výroba. Jde tedy o domácí zmýdelnění a následné zrání olejů, tuků a másel.....ale tato mýdla obsahují Palmový olej, který dělá mýdlo pěkně pevné.

"Léčivá a dekorativní mýdla" z Bylinkové koupelny jsou vyrobena tradiční metodou "za studena" - Jde o proces ručního zmýdelnění rostlinných olejů, tuků a másel za nízkých teplot, což zaručuje, že se při výrobě nezničí důležité a potřebné látky, které dělají z přírodních domácích mýdel pečující, ošetřující a léčivý produkt. Konkrétně jsou to Olivový olej, Kokosový olej, Slunečnicový olej, Bambucké máslo a olej z Hroznových jader.
Mýdla z Bylinkové Koupelny NEobsahují Palmový olej. A proč? Z tohoto důvodu -

 http://pralesdetem.cz/ohrozeni/


Život na této Planetě máme momentálně v rukou my lidé. A každým naším rozhodnutím určujeme naší společnou budoucnost.

Žádné komentáře:

Okomentovat